·         دوره های تخصصی (ویژه روان شناسان)


- آزمون ها (… -
MMPI2- TAT-CAT- NEO)
CBT - (آموزش کوتاه مدت- بلند مدت)
- طرحواره درمانی(آموزش کوتاه مدت- بلند مدت)
- بیوفیدبک
- مهارت های زندگی( آموزش کوتاه مدت- بلند مدت)
- کارگاه های گوناگون جهت ارتقاء سطح علمی متخصصین
- و سایر آموزش های تحصیلی

·         دوره های عمومی


مدیریت استرس
استرس، پاسخی رفتاری، روانی یا جسمانی برای انطباق با موقعیتی غیرعادی است. انتظار اتفاق نامطلوب یا زیان بار از نشانه های استرس است. از جمله علائم فیزیولوژیکی استرس عبارتند از: خشکی دهان، مشکل بلع، تندی تنفس و ضربان قلب، تپش قلب، لرزش یا پرش عضلات، ناتوانی جنسی، انقباض عضلات، سردرد، کمردرد، تعرق، تهوع، اسهال، کاهش وزن، خواب آلودگی، مشکل تمرکز، منگی یا غش، تحریک پذیری، خستگی، کابوس، مشکل حافظه، اختلال در روابط بین فردی. برای جلوگیری از آسیب های استرس می توان آن را مدیریت کرد.


مدیریت زمان
زمان از دست رفته بازگشت ناپذیر است. در اینجا با اصول و روش های مدیریت زمان و جلوگیری از به تعویق انداختن کارها، هدف گزینی، اولویت بندی و برنامه ریزی آشنا می شویم.


حل تعارض
تعارض، اجتناب ناپذیر و بخشی از روابط است. تعارض حل نشده به روابط صدمه می زند. آموختن رو شهای صحیح رویارویی با تعارض ضروری است؛ زیرا حل موفقیت آمیز تعارض فرصتی برای تحکیم روابط فراهم می آورد.
در اینجا با مفهوم، علل و پیامدهای تعارض های حل نشده همچنین با رو ش های مذاکره و حل و فصل تعارض های آشنا می شویم.

مدیریت خشم و هیجان های منفی
عصبانی شدن جزو ذات انسان است، اما باید خود را از آسیب جسمی و روانی عصبانیت مصون کنیم. بروز یا فرو خورن خشم، مشکلات جسمی (کمر دردها، معده دردها، سردردها و مشکلات قلبی) و روانی (حس بد) ایجاد کرده و روابط را تیره و تار می کند. برگرداندن اوضاع به صورت سابق یا ممکن نیست یا هزینه زیادی بر ما تحمیل می کند. در اینجا علل و نشانه های خشم را شناخته و از این اطلاعات برای مدیریت خشم استفاده می کنیم.


ا
فزایش اعتماد به نفس
کمبود اعتماد به نفس به معنای احساس منفی نسبت به خود، ارزیابی منفی از قابلیت ها خود و کم ارزش شمردن مهارت ها است؛ عزت نفس را مهم ترین عامل تعدیل کننده (ضربه گیر) فشار روانی ، مشکلات هیجانی، انگیزشی و رفتاری می دانند. در اینجا روش های تقویت اعتمادبه نفس را می آموزیم.


ابراز وجود
ابراز وجود نیازمند به کارگیری مهار ت ابراز احساسات، بیان خواسته ها،ارتباط سالم، مهارت مذاکره، حل مسأله، مدیریت خشم و مقابله با فرد عصبانی، درک اشتباه و اصلاح خطاها است.


ا
رتباط موثر بین فردی
ارتباط مؤثر، لازمه تداوم روابط بین فردی مفید و مثبت است. ارتباط غیرمؤثر، نه تنها تعارض ایجاد می کند، بلکه رفته رفته عزت نفس را تحلیل برده و سبب ناامیدی می شود. در اینجا ضمن آشنایی با مفهوم و روش های برقراری روابط نزدیک و صمیمانه، با روش های برقراری روابط اجتماعی و ایجاد دوستی آشنا می شوند؛ ضمناً ارزش ها، افکار و عقاید خود را شناخته و آن ها را پاس می داریم، زیرا از مهم ترین عوامل حفظ سلامت ما محسوب شده و کمک می کنند روابط سالم و صمیمانه ای با دیگران برقرار کنیم. می آموزیم ضمن احترام به دیگران،اعتماد به نفس خود را حفظ نماییم.


هدف گزینی
خودآگاهی و آگاهی از نیازهای خود کمک می کند روش های سالمی برای برطرف کردن آن ها بیابیم. انتخاب از بین گزینه های پیش رو دشوار است. هر انتخاب نتایج مفید یا مضر دارد. تعیین هدف های واقع بینانه نشانه اگاهی از ارزش های زندگی و کنار گذاشتن ارزش های کاذب است. آشنایی با ابعاد خودشناسی و سبک های هدف گزینی و تصمیم گیری، عوامل مؤثر و روش های تصمیم گیری، استعدادها را پروش داده و توانمندی را افزایش می دهد.

 


مهارت های مؤثر زندگی زناشویی
بیان افکار و ابراز احساسات، بیان خواسته ها و نیازها، گوش دادن فعال، شناسایی عواطف منفی و مقابله با هیجان های منفی.