به گزارش ساینس ورلد ریپورت، نتایج بررسی‌های جدید نشان داده است، یک فرد نمی‌تواند فقط راست‌مغز و یا چپ‌مغز باشد و نیمکره چپ مغز هم به افراد خلاق کمک می‌کند.

داروهای شیمیایی که برای درمان بیماری‌ها توسط پزشکان تجویز می‌شود, کنار فوایدی که دارند ولی برخی مواقع دارای عوارض کوتاه‌مدت و بلندمدتی هستند که می‌تواند این عوارض بر زندگی فرد تأثیر مستقیم بگذارد.

افرادی که روزانه بیش از دو ساعت در شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنند، سه برابر بیشتر از دیگران در معرض احساس تنهایی، انزوا و ابتلا به افسردگی قرار دارند.

محققان کالج دانشگاهی لندن معروف به یوسی‌ال (UCL)  بر این باورند که افسردگی به خصوص در افزایش خطر احتمالی مرگ در بیماران مبتلا به سرطان خون، روده، پانکراس و پروستات موثر است.

سینستزیا یک وضعیت ادراکی است که در آن تحریک یک حس موجب راه اندازی و برانگیختگی غیر ارادی و اتوماتیک حسی دیگر می شود. تا مدتها این پدیده‌ به عنوان موضوعی غیرواقعی تعبیر می شد، اما تحقیقات سال‌های اخیر دانشمندان، واقعی بودن آن را آشکار کرده است. سینستزیا ممکن است میان ترکیبی از حس ها و یا حتی مسیرهای شناختی رخ دهد. افراد مبتلا به سینستزیا ممکن است صداها را “ببینند”، کلمات را بچشند یا رایحه ها را با پوست خود لمس کنند. آنها حتی ممکن است مفاهیم انتزاعی مانند زمان را در اطراف خود ببینند!